Tule Pakri saartele!


Kuidas Pakri saartele saab?

Pakri saartele saab Kurkse Sadamast Arabella-nimelise kiirkaatriga. Enamasti sõidame Väike-Pakrile. Vahemaa sadamast saare randumiskohani on 2,2 meremiili (4 km), mis läbitakse umbes 15 minutiga. Sildumine toimub Väike-Pakri lõunaosas, ujuvkai ääres, mis asub abajas nimega Kapp’l vik (koordinaadid 59°19΄18.34˝ 24°0΄34.31˝). Koht on tuntud ka Kabeli sadama nime all.
Eelneval kokkuleppel ja sobivate ilmastikuolude puhul on võimalik randuda ka Suur-Pakri põhja- või lõunatipus ning idaküljel, Kappa ja Stor-Grånne laiul, Väike-Pakri Suur- või Väikekülas.

kiirpaat Arbella

Arabella Väike-Pakrilt lahkumas

Enne sõitu sobitatakse kõikidele reisijatele selga päästevestid ja selgitatakse nende toimimist. Täiskasvanutele on meil automaatsed vestid ja lastele kaaluvahemikus 30-50 kg on komplekt tavalisi päästeveste. Olemas ka vest juntsule kaalus 15-30kg. Kui saarele võetakse kaasa lapsi, siis palun teavitage seda broneerides. Soovitav on, et kaatris oleks iga alla 12a lapse kohta üks täiskasvanu.
Palun arvestage, et vastavalt Meresõiduohutuse seadusele peab kõigil lastel, kes on vanemad kui üks aasta, olema eraldi istekoht.
Koerte vm loomade kaasavõtmisel palume samuti kindlasti ette informeerida.

Mitme järjestikuse reisi korral sõidab kaater sihtkohta ja tagasi umbes poole tunniga (n: 60 reisija vedu saarele kestab 3+ tundi). Reisi kestus sõltub ka laine kõrgusest ja reisijate pagasi hulgast ning võib venida pikemaks. Suuremate gruppide puhul on võimalus ülevedu teostada mitme kaatriga (ainult ettetellimisel ning hinnakiri sõltub teisest vedajast).
Väljumisaeg lepitakse kokku kliendiga. Tagasisõit toimub reisijatele sobival päeval ja kellaajal.
Arabella navigatsiooniperiood kestab maist kuni oktoobrini keskpaigani.

Seilame meelsasti ka muude sihtpunktide vahel vastavalt tunnitariifile. Täpsemalt hinnakirjas.

NB! Kurkses on kohapealne arveldamine ainult sularahas! Lähim pangaautomaat asub Rummus.
Tutvuge kindlasti ka saarte külastaja meelespeaga!


Hinnakiri ja teenused 2024

2024. hinnakiri

 • Ülevedu Kurksest Väike-Pakrile maabumisega Väike-Pakri lõunaosas ja tagasi soovitud päeval ja kellaajal (kuni 11 reisijat korraga) – 260 eurot (n: ülevedu saarele ja tagasi 260€ / 11 reisijat = 23,7€ reisija). Hind ei sõltu reisijate arvust.
Väike-Pakri pankrannik ja Pakri poolsaare tuulikud

Väike-Pakri pankrannik ja Pakri poolsaare tuulepark, vaade ümber saarte sõidult.

 • Meresafari ümber saarte (merel ca 1,5 tundi, kokku 2-5 tundi) koos vahepeatustega Väike- ja Suur-Pakril (sobivate ilmastikuolude puhul) – 2024. aasta hooajal pakume safarit soodushinnaga 380 eurot/kuni 11 reisijat (normaalhind 500 eurot), kui safari kestvus on kuni 3h. Pikema safari puhul lisandub iga järgneva pooltunni eest 56 eurot ootetasu.
  Kogu reisi pikkus sõltub peatuste pikkusest.
  Safari käigus läbime Kurkse väina, kus kohati on tunne, et paadist saab käega põhja katsuda. Vaatame, kuidas Suur-Pakri kirik paistab merelt, seejärel suundume Suur-Pakri läänerannikut pidi põhja suunas. Avamerelt tulevad lained võivad Arabella päris toredalt hüplema panna. Näeme Suur-Pakri tulepaaki ja rannaastangut. Suur-Pakri kirdeosas teeme peatuse ja on võimalus panna jalg maha ning pidada väike piknik või teha väike jalutuskäik saarel. Edasi kulgeb reis piki Väike-Pakri põhjarannikut, andes võimaluse vaadelda panka merelt – see on ainus võimalus nautida seda imelist vaadet. Väike-Pakri Väikeküla nö sadamas on teine peatus ning safarit võib jätkata peale väikest peatust sealtsamast või reisijad ka matkata Kabeli sadamasse, kuhu Arabella mööda merd ette sõidab. Paarikilomeetrine matk annab võimaluse tutuvda Väikekülaga ning Väike-Pakri kabeliga. Seejärel suundume tagasi Kurksesse. Ringi võib läbida ka teistpidi.
 • Sõidud Väike-Pakri Suurkülla, Suur-Pakri idakalda lähistele kahe saare vahel (maale saamiseks on vaja umbes põlvini vette minna) toimuvad sobivate ilmastikutingimuste ja veetaseme korral ning hind on 330 eurot paaditäis, edasi-tagasi.
 • Igapäevaselt lõikab Arabella laineid mandri ja Pakrite vahel, kuid on valmis seiklema ka mujal rannikumerel ja sisevetel. Kliendi poolt valitud marsruudi puhul on kaatri tunnihind 380€ ja ootetund 100€. Lisandub kohalesõidu hind.

Hinnad sisaldavad käibemaksu.

Broneerides või ka lisainfot uurides palume kiirema ja täpsema vastuse huvides kirja panna:

 • mis kuupäevadel soovite Pakri saari külastada;
 • mitu reisijat on grupis (sh. kõik lapsed);
 • kas soovite veel mingeid lisateenuseid;
 • kui soovite broneerida paketti, siis millist;
 • võimalusel ka telefoninumber.

Väiksema seltskonnaga plaanides vaata ka meie plaanilisi reise.

Teenused saartel

Väike-Pakri kabel

Väike-Pakri kabel

 • Soovi korral saate tellida reisijuht-giidi, kes juhatab teid saartel ning räägib saarte ajaloost, tänapäevast, loodusest jms. Tavapärane reisijuht on nö üldgiid. Kui soovite spetsiifilist teavet, siis palun andke ette teada.
  Giidi hind algab 240 eurost ning täpne hind sõltub soovitavast programmist, grupi suurusest ja päeva pikkusest. Hind sisaldab käibemaksu. Hind kehtib ainult meie firma paadiga üleveol. Alghind sisaldab 3h saartel.
  Palume arvestada, et giidi tellimisel peab üleveol jääma üks reisijakoht giidile (mitme paaditäie korral ühel reisil).
 • Toitlustust saarel saab vähemalt 72 tundi ettetellimisel. Soovituslikult palume toidusoovist teada anda vähemalt nädal ette. Külma toiduga piknikueined koostatakse kokkuleppel ning hinnad varieeruvad sõltuvalt sisust. Jalgsimatkadel palume arvestada, et kliendid peavad osa toitu oma seljakottidesse paigutama.

 • 2024. hooajal teenuseid (sh toitlustus) Väike-Pakri Suurkülas meie partnerfirma ei paku.

  Palume arvestada, et saartel puudub püsielekter!
Veised Väike-Pakri rannal

Veised Väike-Pakri rannal

Koostöös Seikusringiga pakume ka seikluslikke üritusi Pakri saartel, sh pangalt laskumist, ellujäämistegevusi (nn survival training) nii päeval kui öösel, GPS mängud. Üritusi saab korraldada erinevatele vanusegruppidele, kuid osalejate ligikaudne vanus peab olema ette teada. Seiklusüritust võib korraldada nii meeskonnatöö koolituse vormis lustlikumalt kui ka tõsisema paaripäevase ellujäämiskoolitusena. Võimalik on ka mõnepäevase laagri korraldamine. Soovi korral saab ühendada tegevused Padise seikluspargis ning Pakri saartel.
Seiklusüritused toimuvad ainult ettetellimisega aegadel, mil Seikluspargi personalil on võimalik üritust läbi viia.
Hinnad kokkuleppel.

Koostöös Padise Bussiga on võimalik tellida väikebussitransfeer Kurkse sadamasse soovitud punktist (nt Keila raudtejaam, Harju-Risti bussipeatus jne). Hinnad kokkuleppel.

Broneerimiseks ja infopäringuks leiad vormi ja kontaktid siit.


Plaanilised reisid

Plaanilised ehk piletiga reisid on sõidud, millele me müüme üksikuid kohti. See annab võimaluse Pakri saarte külastamiseks ka neile, kes soovivad Pakri saartele tulla üksi või väiksema seltskonnaga.
Lisame piletiga reiside kuupäevi jooksvalt.

2024. hooajal piletiga reiside kuupevad avaldame siin.
>!–

–>

Plaaniliste reiside reisitingimused

Rannakaitsepatarei Väike-Pakril

Nõukogude sõjaväe õppeotstarbeline rannakaitsepatarei Väike-Pakril

   1. Plaanilise reisi hind (pilet) on 2024. aasta hooajal 35 eurot inimene (edasi-tagasi), sõltumata reisija vanusest.
   2. Plaaniline reis toimub, kui reisile on 36h enne reisi algust registreerunud vähemalt 8 reisijat.
   3. Reisi toimumise kinnitame hiljemalt eelmisel ööpäeval enne reisi toimumist.
   4. Plaanilised reisid väljuvad Kurkse sadamast kell 10.00 ning lisareis kell 10.30, kui ei ole märgitud teisiti. Tagasisõit Kabeli sadamast Väike-Pakril toimub kell 17.30 ja lisareis kell 18.00, kui ei ole märgitud teisiti.
   5. Kurkse sadamas palume olla 15 minutit enne reisi väljumist.
 • NB! Kurkse sadamasse ei käi ühistransporti. Vaata juhiseid, kuidas Kurksesse tulla.

  Bjärngranne

  Bjärrgranne, nn “linnusitasaar” Suur- ja Väike-Pakri vahel.


  Paketid 2024

  Pakume valmispakette, mis garanteerivad toreda päeva Pakri saartel või merel.
  Kõik hinnad on gruppidele 8-10/11 või 16-22 inimest, kui ei ole märgitud teisiti. Kui grupi suurus on erinev, siis palun andke broneerides teada reisijate arv ja teeme konkreetse pakkumise.

  Soovi korral aitame broneerida ka öömaja mandril ning bussitransfeeri sadamasse.
  Giidiga pakettide puhul palume jätta ühes paaditäies üks reisijakoht giidile.
  Kõik paketihinnad sisaldavad käibemaksu.

  Vastavalt grupi soovidele koostame ka teistsuguseid pakette, nt sünnipäevadeks, firma suvepäevadeks, meeskonnatöö üritusteks, seiklusüritusteks jm.

  Palume tutuvuda ka külastaja meelespeaga.

  Oluline on arvestada, et 16-22 inimese korral sõidab paat kaks korda ning väljumiste vahe on ca 30 minutit, et ehk kui esimesed reisijad väljuvad Kurksest kell 10, siis teine osa väljub kell 10.30; samamoodi ka tagasisõidul.
  Palume selga panna ilmale vastavad matkariided ning arvestada, et ülesõidu ajal võib olla jahedam kui maa peal.
  Kindlasti on vajalikud mugavad jalatsid.
  Kaasa oma veepudel!

  Jalutuskäik giidiga

  Pakett sisaldab:

  Väike-pakri kabelirada

  Kiviplaatidest rada Väike-Pakri kabelist mere äärde

    • ülevedu Kurkse sadamast Väike-Pakrile Kabeli sadamasse ja pärast tagasi – 0,5h/8-10 inimest, 1h/16-21 inimest
    • jalutuskäik giidiga Väike-Pakril – Väike-Pakri kabel, Väikeküla sadamakoht, paemurd, tulepaak, Pliiku ots ja suurtükipatarei jäänused, sõjaväelinnak, Suurküla – ca 4h
    • piknik – 1h
    • Suurkülast jalutuskäik giidiga tagasi Väikekülla ja sealt Kabeli sadamasse – ca 1h

  Kokku kestab reis ca 5-7 tundi ning käiakse läbi ca 15km, sellest osa kiviklibul. Vajalikud on mugavad matkajalatsid!
  Väljasõit Kurksest soovitatavalt kell 10, tagasi Kurkses umbes kell 17.
  Hind grupile 8-10 või 16-21 inimest: 85eur inimene.

  Broneerida saab siin.


  Matkainfo ja vaatamisväärsused

  Väike- ehk Ida-Pakri

  Väike-Pakrit lahutab Paldiskist 3 km laiune Pakri väin. Otse Põhjasadama vastas paikneb endise Väikeküla poollagunenud sadamakai. Külast on järel vaid puude grupid ja mõned taluvaremed.
  Liikudes mööda rannikut ülespoole, jäävad teele suur postvundament ja endine paemurd. Matkarada kulgeb mööda võimsat 4 km pikkust paeastangut, kus allapääsuvõimalused puuduvad. Tuultele avatud loopealne on kaetud madala kadastikuga, millele annavad värvi kollaste õitega põõsasmaranad ja hunditubakad, oranžide kobaratega kääbuspihlakad, pisikased ning kuuse roomavad vormid.

  Sanviken

  Väike-Pakri põhjarannik – Sandviken

  Ümbrusele saab pilku heita lihtsast tuletornist või meremärkidelt, pangalt avaneb uhke vaade kirkale Pakri poolsaare pangaseinale ja Paldiskile. Tuletorni lähedal saavutabki peaaegu veepiirilt kerkiv pank oma tippkõrguse – 17 m.
  Saare põhjatipus avaral Pliiku otsal paiknevad 1917. aaastal ehitatud suurtükipatarei kaevikud ja tulepesad. Tähelepanu pälvivad rannale langenud hiiglaslikud paelahmakad, mis nüüd kaitsevad astangut lainete eest (NB! Kaugele eenduvad paenukad on kruusa ja libeda rohuga kaetud, seetõttu tuleb siin olla väga ettevaatlik, eriti lastega!). Saartevahelise väina suudmesse lõikuval neemel on kolmeks lõhenenud suur rändrahn, väiksem seisab väina kaldal. Lahes on näha ühte laevavrakki, mida kasutati pommitamisel sihtmärgina. Läänesaarele viiva tammini jõudmiseks on targem siit üle kivise kadakavälu teele minna ja läbida sõjaväelinnak, sest kallast katab tihe roostik ja võsa. Linnakust paremale pöörav tee viib tammile, järgmise ääres on Lääneranna kivi ja paar väiksemat rahnu, otse minnes aga jõuab Suurkülla. Siit läbi saare kõndides saab tagasi sadamasse – selline põhiring on 15 km pikkune.

  Suur- ehk Lääne-Pakri

  Neemele jõudes jääb paremale rannavalliga eraldatud roostikujärvik. Vana vaatetorn on püstloodsete varjestamata redelite tõttu ohtlik, kuid hea ronija saab siit võrratu elamuse teda ümbritsevast vee ja maa stiihiast (NB! ronimine omal vastutusel!). Rauakoluhunnikutega liivase lahe kaldal saab supelda. Seejärel algab 6–8-meetrine pankrannik, rada juhib mööda klibuvalli loodesse sirutavale neemele (Albesäurn), mille tipus on tulepaak.

  Suur-Pakri kirdosa

  Vaade Suur-Pakri kirdeosas Väike-Pakri põhjaosale

  Pangal laiub kogu saare põhjaosa hõlmav lage, paljude järvikutega looniit (looduskaitse all), mida on hoidnud võsastumisest ka pommitamistega kaasnenud põlengud. Kui on plaan mõlemad saared sama päevaga hõlmata, tuleb läänerannalt läbi loopealset kulgevat peateed pidi tagasi itta suunduda. Teele jäävad Suurkivi, rändrahnud ning suur Lihlviki rannajärv. Põhjapoolse „suure ringi” pikkus on umbes 24 km.
  Läänerannalt jätkates viib looklev rada mööda järvikutest ja jõuab 3 km pärast Rannaküla (Ǻbyn) asemele, kus on näha vaid kivivaresid ja rohtunud teid. Viljaka lõunaosa tipu lähistel on 1890. aastal ehitatud, restaureerimisel olev Suur-Pakri kirik ja suhteliselt korras kalmistu.
  Rannikul leidub liivaseid paiku supluseks, üle mere paistab (3 km) Pedase nina. Kuna saartevahelise väina rannik on soine ja võsastunud, tuleb liikuda teed pidi tagasi põhja poole, läbides ka Suurküla ning Lepikuküla, kus asusid sõjaväeosad. Peale seda viib tee üle tammi tagasi sadamasse.

  Külastaja meelespea ja soovitused reisi planeerimiseks on siin.
  Vaata ka Pakri saarte matkakaarti.

  Väike-Pakri kiviaiad

  Kiviaiad Väike-Pakril


  Kaatri andmed

  Tänu madalale süvisele ja kergele juhitavusele viib Arabella reisiseltskonna sinna, kuhu suuremad alused raskustega ligi pääsevad. Arabella ahtripeegli küljes tuksub 250 hobujõuline Yamaha mootor, mis kerge paadi lainetel tuiskama paneb ja adrenaliinisõltlastel suu kõrvuni veab. Arabella, tüübinimega Mare R75, on RIB tüüpi kummipaatidele omaselt turvaline ja merekindel. Arabella kodusadamaks on Kurkse.

    • reisijakohti: 11
    • pikkus: 7,45 m
    • laius: 2,5 m
    • süvis: 0,5 m
    • päramootor: Yamaha 250 hj
    • sõidukiirus 25 sõlme (45 km/h)
  Arabella

  Arabella merel


  Kuidas Kurksesse saab

  Pakri saartele sõidud algavad reeglina Kurkse sadamast.
  Kurksesse ühistransporti ei käi, lähimad bussipeatused on Harju-Risti ja Padise (buss 146). Lähim rongipeatus on Vasalemma. Koostöös Padise Bussiga pakume võimaluse tellida väikebussitransfeer Kurksesse ja tagasi kas Keilast, Vasalemmast, Padiselt või Harju-Ristilt, soovi korral ka muudest kohtadest. Andke broneerimisel teada ja saadame hinnapakkumise.

  Väikesele kaardile klikates avaneb Puhka Eestis keskkonnas juhistega kaart Kurkse sadamasse jõudmiseks, alguspukti saate omale sobivaks muuta.
  Kurkse küla vahele jõudes sõitke mööda peateed. Peate kindlasti mööduma teeotsast, mis suunab Harju-Ristile, jätkates peateel otse. Sõitke tee lõppu, kus ongi sadama väravad.
  Autod on mõistlik jätta aia taha – sadama territooriumil parkimine on tasuline. Vahetult väravast sisse sõites paremat kätt on parkimine 3 eurot ööpäev, merele lähemal kallim. Vajadusel saab autoga sõita kaile asjade maha/pealelaadimiseks.

  Tallinn-Kurkse teekond